+90 212 412 14 64
İletişim Telefonu
+90 552 392 61 19
Whatsapp Sipariş Hattı

HAKKIMIZDA

Hayatı kolaylaştırmak, topluma fayda sağlamak, yenilikçi projeler sunmak gibi fikirlere sahip olan Şerif Görmez, bu fikirlerinin ürünü olan Akıllı Mikrofon Projesi’ni 2015 yılında olgunlaştırarak “Akıllı Hitabet” cihazı için patent başvurusunda bulunmuş ve 2017 yılında onay almıştır.

Ürünün yerli ve milli olmasına önem veren Şerif Görmez, bu amaçla yola çıkıp 2017 yılında yerli ve milli bir yazılım firması olan Tetatek Bilişim firması sahibi Bilgisayar mühendisi Yasin Karaman ile ortaklığa giderek Akıllı Mikrofon Teknoloji San ve Tic AŞ firmasını İstanbul Kartal’da kurmuşlardır. Bu birlikteliğin verdiği güçle, Türkiyenin 3. büyük elektronik gereçler üreticisi olan Atmaca Elektronik firması ile yollarını kesiştirmişlerdir. Atmaca Elektronik yönetim kurulu başkanı Sn. Adem Atmaca’nın da destekleri ile 2018 yılında Atmaca Elektronik üretim platformunda, ilk prototiplerini üreterek çeşitli camilerde kullanılmasını sağlamışlardır. Saha testlerinden elde edilen geri dönüşler, Diyanet camiası ile yapılan görüşmeler ve dahil olunan sektörel fuarlardaki kullanıcıların yoğun ilgileri, ürünün tüm dünyada kullanılabileceği kanaatini oluşturmuştur. Bunun sonucunda da bu hedefe ulaşmak için Atmaca Elektronik firması ile güç birliğine gidilmiş, Akıllı Mikrofon Teknoloji San Tic A.Ş. firması Atmaca Elektronik ailesinin bir üyesi olmuş, şirket merkezini de Kartal’dan Esenyurt’a taşımıştır.

Atmaca Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesindeki Ar-Ge merkezi mühendislerinin 2 yıllık azimli çalışmaları neticesinde cihazımıza ilave edilen teknolojik yenilikler ile tüm dünyada hitabeti kolaylaştıracak, her türlü ortamda pürüzsüz ses elde edebileceğimiz, yerli ve milli akıllı hitabet cihazı üretilerek kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

MİSYONUMUZ

Kaliteli ürünler ve hizmet anlayışına süreklilik kazandırmak ve hayatı kolaylaştırmak, topluma fayda sağlamak yenilikçi projeler sunmak

VİZYONUMUZ

Sunduğumuz hizmet ve ürünlerimiz ile fark yaratarak, ulusal ölçekte sektör lideri olup, uluslararası düzeyde ise faaliyet gösterdiğimiz alanda markalaşarak, kendisini kabul ettirmiş öncü bir şirket haline gelmek

Hayatı Kolaylaştıran, Topluma Fayda Sağlayan, Yenilikçi Projeler ve Çözümler Sunan Bir Teknoloji Şirketi

ARGE MERKEZİ

Akıllı Mikrofon Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. Atmaca Elektronik grup şirketidir. Ana ortağımız Atmaca Elektronik firması Türkiye’nin her bölgesine her şehrine ulaşan satış bayileri ve servislerinin yansıra dünya genelinde yaklaşık 50 ülkeye ihracat yapan, çok güçlü teknik altyapısı ile tüketici elektroniği üreticisi olarak ülkemizde Ar-Ge’nin önemini anlamış öncü yerli kuruluşlardan birisidir. Kurum olarak dünyada Ar-Ge’ye (Araştırma-geliştirme) önem veren gerek devletler ve gerekse de özel şirketler rakiplerine fark atmakta, onların önüne geçmektedirler şeklinde kararlı bir Ar-Ge vizyonuna sahiptir.

Grubumuzca çalışma dinamiklerimize uygun, araştırma ve inovasyon odaklı felsefesini özümsemiş tecrübeli mühendislerimizle, son teknoloji cihaz ve sistemlerle, üniversitelerle yapılan işbirlikleriyle, ulusal ve uluslararası proje ortaklarıyla sürdürülebilir gelişme doğrultusunda Ar-Ge proje yatırımları yapılmaktadır. Bu hedefler doğrultusunda da Ar-Ge departmanımız Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’mız tarafından 5746 sayılı Kanun kapsamında Ar-Ge Merkezi olarak kabul edilmiştir. Ülkemizin 3. büyük elektronik ürün ihracatçısı konumundaki ana firmamızın Ar-Ge Merkezi bünyesinde bilişim, tüketici elektroniği, sağlık, dijital yayın ve dijital ekran reklamcılığı sektörlerine yönelik projelerin gerçekleştirilmesi hedefleri yer almaktadır. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip eden bu projelerin tümü firmamızın ve ülkemizin daha çok kalkınmasına, ürünlerimizi kullanan son kullanıcıların teknolojik gelişmişlik seviyelerini arttırmaya ve farklı pazarların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürün geliştirme hedefleri doğrultusunda oluşturulmaktadır.

Ar-Ge Merkezi’mizde ürün geliştirirken doğa ve tüketici dostu teknolojilerin geliştirilmesi, enerji sarfiyatının minimum düzeye indirilmesi, Ar-Ge’ye dayalı ürün kişiselleştirme kabiliyeti ile farklı pazarların tercih ve alışkanlıklarına uygun ürün ergonomisi ve tasarımı çalışmaları yapılmaktadır. Bunun dışında dünya geneline göre pazar payımızın yüksek olduğu Doğu Avrupa, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler bölgelerinde tüketici elektroniği sektörüne öncülük eden, yenilikçi ve kaliteli ürünler geliştirilmektedir.

Tüm bu hedefler doğrultusunda yetkin ve tecrübeli mühendislerimizden oluşan Ar-Ge Merkezi’miz tasarım, geliştirme ve test süreçlerini en etkin şekilde kullanmaya çalışarak firmamızın ve ülkemizin tüketici elektroniği ve dijital sektördeki bilgi birikimini en üst seviyeye getirmek için gayretle çalışmaya devam etmektedir.